BİMSA: “Microsoft yokken biz vardık!”

0

Kırk yılı aşkın süredir faaliyette bulunan bir BT şirketi olarak BİMSA’nın pek dönüşüme şahitlik ettiğini söylemek mümkün. İnternetin ve iletişim teknolojilerinin gelişimiyle birlikte şirketlerin iş yapış şekilleri ve müşteriyle diyalog kurma yöntemleri büyük değişim yaşadı. Bu süreçte BT sektöründeki oyunun renginin tamamen değiştiğini belirten BİMSA Genel Müdürü Tunç Taşman, “Çok büyük oyuncular pazardan çıktı, bazı büyükler ise daha yeni ve daha küçük oyuncular tarafından satın alındı. Biz her dönüşüm döneminde kendi dönüşümümüzü başarıyla gerçekleştirerek bugünlere geldik” şeklinde global BT dönüşümünün kırk yılına ışık tutuyor.

“Mobil teknolojiler, siber güvenlik ve internetin hayatımıza girmesi pek çok şeyi değiştirirken, müşteri beklentisi kırk sene önce BİMSA’nın ilk günlerinden bu yana çok fark göstermedi.” diyen Tunç Taşman, çalıştıkları kurumların iş süreçlerinde kolaylık, verimlilik ve esneklik aradığının altını çiziyor.
TechInside için teknoloji sektöründeki dönüşümü yorumlayan Tunç Taşman’ın bu röportajı, BT alanında varlık göstermek isteyenler için de rehber niteliği taşıyor:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>