Binance ve Coinbase borsalarından hangisi daha iyi?

0

Binance ve Coinbase

Kripto para piyasasının lider iki borsası Binance ve Coinbase arasında kıyaslama yapıldı. Cryptonomist verileriyle, en iyi borsa seçildi.

Binance ve Coinbase rekabeti

Kripto para piyasasında günümüzde her ülkede birçok farklı borsa bulunsa da Coinbase ve Binance bu endüstrinin en büyükleri arasında yer alıyor. Cryptonomist isimli internet sitesi, bu iki borsa arasında önemli bir kıyaslamaya imza attı.

Oldukça detaylı bir şekilde yapılan analizlerde ilk olarak para yatırma ve çekme seçenekleri ele alındı. Kredi kartıyla kripto para alma konusunda Binance 80 bin dolarlık limit koyarken, Coinbase’in koyduğu limit 3 bin 800 dolar seviyelerinde kaldı. Makas ve komisyonlara baktığımızda ise sırasıyla Binance için yüzde 1 ve yüzde 2’yi, Coinbase için ise yüzde 0,5 ve 3,99 seviyelerini görüyoruz.

Binance ile günde 250 bin dolar, Coinbase ile günde 25 bin dolar çekilebiliyor. Coinbase her ne kadar para çekme konusunda daha fazla platform imkanı sunsa da bu işlemin limitinin düşük olması Binance’i bir adım öne çıkarıyor. Cryptonomist verilerine göre iki borsa oldukça yakın hizmet sunuyor. Ancak limit konusunda sağladığı avantajla Binance, Coinbase’in ilerisinde bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>