BIO Startup 2020 başvuru süreci başladı

0

Türkiye’nin ilk biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programı BIO Startup 2020 için başvuru süreci başladı

 Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) ve ReDis Innovation işbirliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programı BIO Startup Program 2020 için başvurular 13 Şubat’a kadar biostartup2020.com üzerinden yapılabilecek. Programa kabul edilen biyogirişimciler, online eğitim ve biyogirişimcilik kampı süresince alacakları eğitimler ve mentorluk sürecinin ardından gerçekleşecek BIO Startup Demo Day’de sunumlarını yapacaklar. Yapılacak sunumların değerlendirilmesi sonucunda belirlenecek üç biyoteknoloji start-up’ı 7-11 Haziran tarihleri arasında San Diego’da düzenlenecek olan BIO Entrepreneurship Bootcamp ve BIO Convention’a katılarak küresel şirketler, yatırımcılar ve kuluçka merkezleri ile bir araya gelme imkânına sahip olacak.

Dünyanın en büyük biyoteknoloji organizasyonu BIO Convention’a katılma şansı
2019 yılında BIO Startup Program’a 65 başvuru yapılmış, 15 startup programa seçilmişti. BIO Startup Program 2020’de de başvuruların değerlendirilmesinin ardından seçilecek startuplar, online biyogirişimcilik eğitimini tamamlayarak İstanbul’da üç gün sürecek olan biyogirişimcilik kampına girmeye hak kazanacak. Bu biyogirişimcilik kampında startuplar, uzman eğitmenler ve sektörün önde gelen profesyonellerinden eğitim-mentorluk alacak ve ayrıca AIFD üyesi global şirketlerin temsilcileri ile temasa geçme ve tecrübelerinden faydalanma şansına sahip olacak. Girişimciler, sunumları üzerine çalışacakları bu süreçte ayrıca önceki senelerin mezunlarıyla buluşup onların tecrübelerini dinleme fırsatı bulacaklar. Biyogirişimcilik kampının ardından startuplar, Mart ayı içinde gerçekleşecek olan Demo Day’de jüriye sunumlarını yapacak. Jüri tarafından seçilen üç biyogirişimci, San Diego’da hem dünyanın en büyük biyoteknoloji organizasyonu olan BIO Convention’a ve BIO Entrepreneurship Boot Camp’e katılabilecek hem de yatırımcılar, inkübasyon merkezleri ve küresel şirketlerle bire bir görüşmeler yapabilecek. 70 ülkeden yaklaşık 7 bin şirket ve 20 bin kişinin katılması beklenen BIO Convention, biyoteknolojide bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemek, küresel biyoteknoloji ekosisteminin farklı aktörleri ile temas etmek, işbirliklerine yönelik birebir görüşmeler yapmak için önemli bir fırsat sunuyor.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>