Bir tır dolusu domatese 10 cep telefonu

1

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “1 TIR dolusu domatesin 10 cep telefonuna denk geldiği bir zamanda yaşıyoruz. Yerli bilişim firmalarımızın gerekli desteği görmesi halinde nasıl başarılara  imza atabildiği ortada” dedi.

Hisarcıklıoğlu, TOBB öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri yarışmasıyla ilgili açıklamasında, büyüyen her şirketin Türkiye’nin geleceğine bir yatırım olduğuna işaret ederek, özellikle katma değeri yüksek ürünleri hayata geçiren firmaların bugünden geleceğin Türkiye’sine yön verdiklerini vurguladı.

 “Garanti iş arayanlarla değil, girişimcilerle öne çıkmalıyız”
Son yıllarda dünya ekonomisinin ‘kilo-maliyet ve bunların sonucunda elde edilen gelir’ üzerine yoğunlaştığını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “1 TIR dolusu domatesin 10 cep telefonuna denk geldiği bir zamanda yaşıyoruz. Bu nedenle ülkemiz için katma değeri yüksek ürünler üretip dünyaya ihraç edebilmesi çok önemli. Yerli bilişim firmalarımızın gerekli desteği görmesi halinde nasıl başarılara  imza atabildiği ortada. Türkiye’nin ‘garanti’ iş arayanlarla değil, girişimcilerle öne çıkması ekonomimiz için hayati önem taşıyor. Böylesine önemli alanda bir firmanın 3 yıl üst üste ilk 100’de yer alması bizleri ayrıca mutlu etti. Bu kapsamda Ankaref’i kutluyorum. Sektörün Türkiye 1.’si olmak kolay iş değil” dedi.

 “Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz”
ODTÜ Teknokent’te faaliyetlerine devam eden  ve 3. kez üst üste Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesine girmeye hak kazanan Ankaref Genel Müdürü Erhan Binici de kuruldukları günden bu yana Türkiye adına artı değer üretebilmek için çalıştıklarına dikkati çekerek, şunları söyledi:
“Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. ‘Bu kadarı yeter’ ifadesi Ankaref’in asla kullanmadığı bir kavram. 2011-2013 yılları arasında yüzde 517 gibi oldukça yüksek bir büyüme rakamına imza attık ve listeye 13. sıradan girdik. Ülke ekonomisinin kilometretaşı olarak gördüğümüz Ar-Ge ve İnovasyon ile 2011, 2013 ve 2015 yıllarında en hızlı büyüyen şirketler listelerinde yer almak, imza attığımız büyümenin sürdürülebilirliğinin de en önemli göstergesi. IoT, tüm dünyanın üzerine titrediği bir konu. Tamamen yerli bir firma olarak bu konuda Türkiye birinciliği bizler için çok güzel ve önemli. Hayata geçirdiğimiz projeler ve imza attığımız başarıların ödüllerle taçlanması bilişimde ‘made in Turkey’ hedefimiz için daha iştahlı çalışmamızın önünü açıyor.”

Yorumlar

  1. Aç kalsınlar görelim.. Telefonun arka kapağını çıkarıp kemirmeye mi başlarlar yoksa.. Domates domates diye sayıklamaya mı?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>