Techinside Google News
Techinside Google News

Birleşik Krallık kripto ATM’lerine baskın düzenledi

İngiltere'nin piyasa düzenleyicisi, tüketiciler için yüksek riskli kabul edilen kayıt dışı işletmeleri bozma girişimlerini hızlandırırken, doğu Londra'daki şüpheli yasadışı kripto nakit para noktalarına (ATM'ler) baskın düzenledi.
- Advertisement -

İngiltere’nin piyasa düzenleyicisi, tüketiciler için yüksek riskli kabul edilen kayıt dışı işletmeleri bozma girişimlerini hızlandırırken, doğu Londra’daki şüpheli yasadışı kripto nakit para noktalarına (ATM’ler) baskın düzenledi.

Şubat ayında İngiltere’nin kuzeyindeki Leeds şehrinde benzer bir baskı başlatan Mali Davranış Otoritesi (FCA), “bir dizi siteden” toplanan kanıtları incelediğini ve daha fazla önlem alabileceğini söyledi.

Kripto ATM’leri (CATM’ler), insanların parayı kripto varlıklara satın almalarına veya dönüştürmelerine olanak tanıyor. Ancak hiçbir CATM operatörü FCA’ya kayıtlı değildir, bu da burada faaliyet gösterenlerin İngiliz kara para aklamayı önleme düzenlemelerini ihlal ettiği anlamına gelir. Tüketicileri uzun süredir kripto varlıkların düzenlenmemiş olduğu ve yatırımcıların tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda uyaran FCA, geçen yıl CATM operatörlerine makineleri kapatmalarını veya daha fazla soruşturmayla karşı karşıya kalmalarını söyledi.

Kullanıcıların dünya çapında CATM’leri aramasına olanak tanıyan bir web sitesi olan CoinATMRadar, 2020’de İngiltere’deki bu para çekme noktalarının sayısını 270’in üzerine çıkardı. Şu anda yalnızca 19 konum gösteriyor; Londra’da 12, Birmingham’da altı ve Manchester’da bir.

Kripto komisyonculuğu Globalblock’ta analist olan Marcus Sotiriou: “Radarın altına girmeleri çok olası. Fakat FCA’nın bundan sonra ne yapacağına dair kesinlikle bir korku ve belirsizlik unsuru var” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir