Bisiklet almak için terk ettiği şirketi 250 milyon dolara satıldı

1

chris hill scotMicrosoft’un İngiliz yapay zeka şirketi SwiftKey’i 250 milyon dolara satın alması, bu haftanın gündemine oturdu. ABD’li şirketlerin İngiliz yapay zeka şirketlerine ilgisinin son örneği olarak görülen SwiftKey satın alması, aynı zamanda, tarihin en büyük yatırım hatalarından birini de ortaya çıkardı.

SwiftKey’in kurucularından olan Chris Hill-Scott’ın, şirketin kuruluşundan birkaç ay sonra, yeni bir bisiklet almak için paraya ihtiyacı olduğu gerekçesiyle, şirketteki hisselerini birkaç yüz dolara satarak SwiftKey’den ayrıldığı anlaşıldı.

Hisselerini satmamış olsaydı bugün 83 milyon dolar seviyesinde bir sevetin sahibi olacakken, şimdi medyada bisikletiyle fotoğraflar veren Chris Hill-Scott, tarihin en kötü yatırımcılarından biri olarak anılmaya başlandı.

İngiliz hükumeti için yazılım geliştirmeye devam eden Chris Hill-Scott, Twitter hesabından da ne kadar pişman olduğuna dair paylaşımlarıyla dikkat çekti. Chriss’in, satın aldığı BMX bisikletiyle çektiği akrobatik fotoğrafları da Flicker’daki hesabından takip edilebiliyor.

SwiftKey, 2008 yılında, Cambridge Üniversitesinde öğrenci olan Chris Hill-Scott, Jon Reynolds ve Ben Medlock tarafından kurulmuştu.

 

Yorumlar

  1. eger bisikleti milyonlarca dolara tercih ediyorsa tarihin en iyi yatirimcisi odur

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>