Techinside Google News
Techinside Google News

Bitci Teknoloji’den Brezilya futbolunu dijitalleştirecek hareket

Futbol dünyasının başarılı milli takımları arasında kabul edilen Brezilya, blockchain dünyasına Bitci Teknoloji ile adım atıyor.

Futbol dünyasının başarılı milli takımları arasında kabul edilen Brezilya, blockchain dünyasına Bitci Teknoloji ile adım atıyor. Şirketin, Brezilya Futbol Federasyonu ile arasında imzaladığı anlaşma kapsamında, ülkenin Milli Takımı için bir taraftar token projesi geliştirilecek.

Şirketin kendi web sitesi üzerinden listeleyeceği tokenlar, ilk olarak Bitci.com’da satışa sunulacak. Ancak ilerleyen dönemlerde farklı borsalarda da listelenebilecek. Ön satış ve borsada işlem görme tarihleri yerli blockchain şirketi ile Brezilya Futbol Federasyonu tarafından ortak bir çalışmayla belirlenecek.

- Advertisement -

Futbolcu NFT’leri geliyor!

Son dönemin en popüler konularından NFT’ler (non fungible tokens) de anlaşma kapsamında yer alacak. Bitci Teknoloji altyapısı üzerinden Brezilya Milli Takımı ve futbolcuları için geliştirilecek NFT’ler gelecek dönemde satışa sunulacak. Öte yandan yapılan anlaşma Brezilya Erkek ve Kadın A Milli Futbol Takımları’nın yanı sıra U-20, U-17 ve U-15 takımlarını da kapsayacak.

Brezilya

Brezilya Milli Takımı, taraftarları ile etkileşimini artıracak

Dünya genelinde yapılan farklı araştırmalara göre, bugün Brezilya milli takımlar düzeyinde en fazla taraftara sahip takım konumunda. Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Kuzey Amerika’ya kadar milyonlarca taraftara sahip olan Brezilya Milli Takımı, söz konusu proje ile taraftarlarıyla olan etkileşimini artıracak.

Bitci Teknoloji tarafından sunulacak dijital avantajlar ile taraftarlar, Brezilya Milli Takımı oyuncuları ile özel etkinliklere katılabilecek, çeşitli organizasyonlarda yer alabilecek hatta token’ları aracılığıyla oy kullanıp takımla ilgili bazı kararlarda söz sahibi olabilecek. Böylece Brezilya’ya gönül veren futbolseverlerin, takımlarıyla kurdukları bağ güçlendirilecek; onlara çok farklı bir taraftarlık deneyimi sunulacak.

Brezilya

Dünya futbolunun açık ara en başarılı milli takımı olarak gösterilen Brezilya, ayrıca bugüne kadar yapılan Dünya Kupalarına katılan tek takım olma unvanını elinde bulunduruyor. Katıldığı 20 Dünya Kupası’nda 5 şampiyonluğu bulunan Brezilya’nın toplam kadro değeri yaklaşık 900 milyon dolar olarak hesaplanıyor. Birçok dünya yıldızına sahip Brezilya aynı zamanda futbolseverler tarafından en fazla izlenen ve sevilen milli takım olarak gösteriliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir