Bitcoin 10 bin doların altına indi

0

Aralık ayında 20 bin dolar değeri gören Bitcoin, bugün 10 bin doların altını gördükten sonra ufak bir yükselişle yeniden 10 bin dolar seviyesine çıktı.

Herkes Bitcoin satmak istiyor

Bitcoin’in kullanımının pratik olmaması ve az sayıda büyük yatırımcının Bitcoin’in yarısına sahip olması nedeniyle gözden düşen ve yatırımcıların temkinli yaklaştığı Bitcoin’de büyük bir düşüş bekleniyordu.

2018 başında müşterilerine yatırım raporları gönderen pek çok büyük banka da yıl içinde Bitcoin’in büyük düşüşler yaşayabileceğini hatırlatarak sat tavsiyesine bulunmuştu.

Öte yandan sadece Bitcoin değil, tüm kripto paraların 2 gündür büyük bir düşüş yaşıyor olması da piyasalarda dikkat çekiyor. Ripple 1 dolar seviyesine kadar düşmüşken, diğer altcoin’lerde de kayıplar %50’nin üzerine kadar ulaştı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>