Bitcoin ATM sayısı rekora koşuyor

0

Bitcoin ATM sayısı

Bitcoin ATM sayısı katlanarak artmaya devam ediyor. Bitcoin ATM sayısı 3500’ü geçerek yeni bir rekora imza attı.

Bitcoin ATM sayısı 3500 barajını geçti

Kripto para yatırımlarında yaşanan artış ile para dönüşümleri yapmanın mümkün olduğu kripto para ATM sayısında artış yaşanıyor. Özellikle kripto para piyasasının en çok bilinen birimi olan Bitcoin’lere yönelik ATM sayısında ciddi bir artış görülüyor. Statista adlı şirket tarafından açıklanan verilere göre Bitcoin ATM’lerinin sayısında 2017 yılında 4 kat artış yaşandı. Coinatmradar verilerine göre ise şu anda aktif olarak hizmet veren 3502 adet kripto para ATM’si bulunuyor.

2013 yılında Vancover’daki kahve dükkanında kurulan ATM’den bu yana kripto para sektöründe önemli ilerlemeler yaşandı. Bitcoin ATM olarak adlandırılan bu ATM’ler diğer para birimlerine yönelik hizmet vermesi nedeniyle, yatırımcılar tarafından ilgi görüyor. ATM’lerin yüzde 49’u Litecoin, yüzde 32’si ise Ethereum desteği görüyor. Ayrıca bu ATM’ler ile yapılan işlemlerde yüzde 8 oranında hizmet bedeli kesiliyor.

Ülke bazındaki verilere baktığımızda ise 2014 yılından günümüze toplamda 53 farklı ülkede 1,700 adet Bitcoin ATM kuruldu. Ortalama verilere baktığımızda iseher gün dünya genelinde ortalama 9 adet Bitcoin ATM kurulduğunu görüyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>