Bitcoin çevreye zararlı mı?

0

Bitcoin çevre

Bill Gates, Bitcoin kaynaklı elektrik tüketimine dikkat çeken bir açıklamaya yaptı. Peki Bitcoin çevreye zarar veriyor mu?

Elektrik tüketimi nedeniyle Bitcoin çevreye zararlı mı?

Kripto paralar geleceğin para birimi olarak gösterilirken, bu ekosisteminin büyümesiyle ortaya bazı sorunlar da çıkıyor. Bill Gates, Bitcoin konusuna farklı bir açıdan değindi.

Çevre ve sağlık alanında çalışmalarına ağırlık veren Bill Gates, günümüzdeki popüler konuları bu açıdan ele alıyor. Bu kez Gates, Bitcoin’in çevreye verdiği zarara değindi. Biil Gates, Bitcoin madenciliği faaliyetlerinin gelişmiş bir ülke kadar karbon emisyonuna neden olduğunu vurguluyor. Bitcoin’in çevreye zararlı olduğunu vurgulayan Gates, bu yönüyle Bitcoin’in geleceğin para birimi olamayacağını söylüyor.

Ayrıca Bitcoin’in iklim değişikliği kadar büyük bir şey olmadığını da vurguluyor. Gelecek öngörüleriyle gündemde olan Bill Gates’in bu öngörüsünün gerçek olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak günümüzde birçok teknoloji devinin ‘yeşil’ alternatifler üzerinde çalıştığı bir gerçek. Yine de Bitcoin ve diğer kripto para birimleri merkeziyetsiz yapısı nedeniyle çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>