Bitcoin.com YouTube hesabı askıya alındı

0

Bitcoin.com YouTube

Kripto para sektörünün önemli kuruluşlarından Bitcoin.com YouTube hesabı askıya alındı. YuoTube, kripto para piyasasına savaş açtı iddiaları da gündeme geldi.

Bitcoin.com YouTube hesabı neden kapandı?

YouTube, son yıllarda hesap kapatma ve askıya alma konusunda sert bir şekilde davranabiliyor. Özellikle kullanım koşullarını ihlal etme gerekçesi, YouTube’un en çok kullandığı gerekçeler arasında yer alıyor.

Kripto para piyasasının önemli kuruluşlarından Bitcoin.com, YouTube üzerinde önemli bir kullanıcı kitlesine sahipti. Ancak YouTube büyük bir sürpriz şekilde Bitcoin.com’un hesabını askıya aldı. Şirketin yöneticisi Roger Ver ise yaptığı açıklamada, hesap askıya alma konusunda hiçbir sebep belirtilmediğini söyledi. Roger Ver ayrıca YouTube’un dolandırıcılık ile mücadele konusunda zayıf bir platform olduğunu da söyledi.

Bitcoin.com’un hesabının yeniden açılıp açılmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak YouTube’un kripto para yayıncılarına yönelik uyguladığı yaptırımlar, kripto para dünyasına karşı savaş mı açıldı sorularını gündeme getiriyor.

Bitcoin.com’un hesabının askıya alındığı sırada yaklaşık 25 bin abonesinin olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’ın Bitcoin konusunda yaptığı bir canlı yayın da 7 saatliğine durdurulmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>