Bitcoin cüzdanı hack tehlikesiyle karşı karşıya

0

Bitcoin cüzdan

690 milyon dolarlık Bitcoin cüzdanı, hacklenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda. Birçok hackerın, bu cüzdanı hacklemek için yarış içinde olduğu belirtiliyor.

Bitcoin cüzdanı için hackerlar yarış içinde

Kullanıcıların Bitcoinlerini sakladıkları Bitcoin cüzdanları, kullanıcılar için güvenli bir saklama yöntemi olması nedeniyle yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Ancak hackerlar, büyük varlıların bulunduğu bu cüzdanları hedef alıyor.

Vice tarafından paylaşılan bir habere göre, ilk on Bitcoin adreslerinden biri olarak tanımlanan ve yaklaşık 690 milyon dolarlık Bitcoin’e ev sahipliği yapan bir Bitcoin cüzdanı, hackerların hedefi altına girdi. Popüler hacking forumu RaidForums’ta da popüler olan bu cüzdanın, benzersiz bir parola ve algoritmayla korunduğu belirtiliyor. Hackerlar, bu cüzdanı hacklemek için adeta bir yarış haline girmiş durumda.

Bu saldırıların şimdiye dek sonuçsuz kalması, blockchain ağının ve kirpto paraların ne kadar güvenilir olduğunu gösteriyor. Hackerların saldırısının amacına ulaşıp ulaşamadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz ancak Bitcoin cüzdanın şimdiye dek güvenilir bir imaj yarattığını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>