Bitcoin değeri dibe vurdu!

0

Bitcoin değeri

Bitcoin değeri sert bir şekilde düşmeye devam ediyor. Geçen yıla kıyasla az da olsa toparlanma yaşayan Bitcoin değeri, dalgalanmaya devam ediyor.

Bitocin değeri 8000 doların altında

Dünyanın en yaygın kripto para birimlerinden olan Bitcoin değerinde sert dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor. 2019 yılındaki büyük düşüşün ardından toparlanmaya başlayan Bitcoin, yeniden düşüşe geçti.

Uzun bir sürenin ardından 9000 dolar seviyelerinin üstüne çıkmayı başaran Bitcoin, Mart 2020’nin ilk haftasında sert bir dalgalanma yaşadı Haftasonu adeta dibe vuran Bitcoin 7600 dolar seviyelerine kadar indi.

Bitcoin’in yaşadığı bu sert düşüş, diğer kripto para birimlerini de direkt olarak olumsuz etkiledi. Bitcoin’den sonra en yaygın kripto para birimi olan ETH, 300 dolar seviyelerinde başladığı bu yılda 200 dolar seviyelerinde tutunuyor. Genel ölçekte baktığımızda ise tüm kripto para birimleride yüzde 10 ila 20 oranında düşüş yaşandığı görülüyor. Ayrıca piyasanın genel değeri de 228 milyar dolar seviyelerine düşerek, tehlikeli olarak görülen 220 dolar seviyelerine yaklaştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>