Bitcoin değeri %18 civarında düşüş yaşadı

0

Bitcoin değeri

Bitcoin değeri son haftalarda yaşadığı düşüş trendine devam ediyor. Geride bıraktığımız Aralık ayında 20.000 dolar seviyesini zorlayan ancak daha sonra kademeli olarak aşağıya doğru seyreden kripto para, özellikle Güney Kore’nin kripto para alım satımını yasaklayacağı yönünde çıkan dedikoduların ardından %18 gerileme yaşadı.

Bitcoin tek düşen kripto para değil

Kripto para piyasalarında yaşanan korku ve panik sonrasında, büyük çaplı satış işlemleri gerçekleşiyor ve sadece Bitcoin değil, diğer kripto para birimlerinde de ciddi düşüş görülüyor. Örneğin yaşanan son gelişmelerden sonra kısa süre içinde 1300 dolar seviyelerine kadar ilerlemeyi başaran Ethereum %23, Ripple ise %33 oranında düşüş yaşadı. Öte yandan pazarın toplam payı 700 milyar dolar seviyelerinden 550 milyar dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

Bitcoin değeri

2018 yılı kripto paraların geleceğinin belirlenmesi adına önemli bir yıl olacak. Daha önce de birçok kez buna benzer düşüşler yaşayan Bitcoin, gelecek haberler ve insanların tepkisine göre tekrar yükselişe de geçebilir, düşüş trendini devam da ettirebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>