Bitcoin dolandırıcısı itirafta bulundu

0

Bitcoin dolandırıcısı

5 milyar dolarlık Bitcoin dolandırıcılığı yapan kişi, suçunu itiraf etti. Bitcoin dolandırıcısı, Almanya’da yakalanmıştı ve 5 yılla yargılanmaktaydı.

Bitcoin dolandırıcısı suçlamaları kabul etti

Kripto para sektörü yatırımcılar ve girişimciler için birçok fırsat sunarken, bu sistemde bilgi eksikliği bulunan çok kişi olduğu için dolandırıcılık olayları da bir hayli fazla. Aralık 2019’da yakalanan bir dolandırıcı, bu alandaki en büyük dolandırıcılık suçlarından birini işlemişti.

Aralık 2019’da yakalanan ve gözaltına alınan 35 yaşındaki Romanyalı bilgisayar programcısı Bacali, Almanya’da yargılanmaktaydı. Yatırımcıları uzun sürelik madencilik yapma vaadiyle kandıran Bacali’nin sürekli olarak rakamlarda oynamalar yaptığı ve yatırımcılara yanlış bilgilendirmeler yaptığı iddia edilmekteydi.

Savcılık iddianamesinde Bacali’nin bu yöntemle 722 milyon dolarlık dolandırıcılık faaliyetinde bulunduğu belirtiliyordu. Görülen mahkemede, Bacali bu iddiaları kabul etti ve 722 milyon doları haksız bir şekilde hesabına geçirdiği doğrulandı.

Bacali’nin bu konuda 3 tane daha suç ortağı bulunuyor. Diğer isimlerin yargılanması ise ABD’de devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>