Bitcoin ile birlikte Altcoin’ler yükselişe geçti

0

Altcoin’ler yükselişe geçti

Bitcoin’de yaşanan hızlı yükseliş, Altocin’leri de olumlu yansıdı. Ethereum ve Rippli gibi altcoinler çok hızlı bir şekilde yükselişe geçti.

Kripto para piyasasında Altcoin’ler yükselişe geçti

Bitcoin, 2019 yılını kötü bir şekilde kapatmıştı. 2020 yılında da pandemiyle birlikte piyasalarda yaşanan sarsılma, kripto para piyasasına da olumsuz yansımıştı.

Ancak Bitcoin, son günlerde çok hızlı bir şekilde değer kazandı ve yüzde 100’ün üzerinde değerleme aldı. Bitcoin’deki bu yükseliş, altcoinlere de olumlu yansıdı. Örneğin, Haziran 2018’den bu yana 600 dolar seviyesine ulaşamayan ETH, Bitcoin’deki yükselişle bu seviyeleri gördü. Son iki yılın en yüksek seviyesine ulaşan Ripple ise yüzde 29 değerleme ile 55 cent’e ulaştı.

2020 yılının başından bu yana yaşanan değerlemeye baktığımızda ise ETH’da yüzde 350, Ripple’da ise yüzde 180 değerleme yaşandığını görüyoruz.

Argo Blockchain isimli kripto para madencilik şirketinin CEO’su Pater Wall bu konuyla ilgili ypatığı açıklamada, birlikteli bu artışın genelde görülen bir durum olduğunu söyledi. Wall, Bitcoin yükselir ve birkaç hafta veya ay sonra diğer altcoinler de yükselir açıklamasını yaptı. Kripto paralar merkeziyetsiz yapısıyla finansın geleceğini değiştirecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>