Bitcoin ile BMW alınabilecek

1

Bitcoin ile BMW

Londra’da bir BMW yetkili bayisi, Bitcoin ile BMW satışlarına başladığını duyurdu. Bitcoin ile BMW satışı, kripto para ve otomotiv sektörünü ortak bir noktada buluşturuyor.

Bitcoin ile BMW ödemesi yapılabilecek

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri 2018 yılında ciddi bir fiyat dalgalanması yaşıyor. Özellikle en düşük seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin için acaba Bitcoin balon mu soruları? Gündeme geliyor. Ancak bir yandan dev şirketler Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ticaret yaparak, bu sektörü destekliyor. Bunlardan sonuncusu ise Londra’daki en büyük BMW yetkili bayilerinden biri olan Stephen James’den geldi.

Stephen James Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile artık isteyen müşterilerinin Bitcoin ile BMW alabileceğini duyurdu. BWM satışının yanı sıra bakım ve tamir üzerine de faaliyet gösteren şirket, kripto para ile otomotiv sektörünü buluşturan yeni bir adım atmış oldu.

Stephen James’in bu stratejisi daha önce ABD’de Ford yetkili servisi Classic Recreations tarafından başlatılmıştı. Recreations, Mustang satışlarında müşterilerinin Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum ile yaptığı ödemeleri kabul ediyor.

Kripto para ile otomotiv satış istatistiklerine baktığımızda ise bu alandaki lider ülkenin Japonya olduğunu söyleyebiliriz. 2017 yılı içerisinde Japonya’da Bitcoin ile 500 adet araba satın alındı.

Yorumlar

  1. Bitcoin, geleceğin para birimidir. Balon diyenler geleceği göremeyen insanlardır…

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>