Bitcoin kurucusu için para toplanıyor!

0

Bitcoin kurucusu

Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’yu bulmak için para toplanıyor. Bu para ile bağımsız dedektif bürolarından yardım alınıyor.

Bitcoin kurucusu için 100 bin dolar toplandı

Bitcoin’in kurucusu olarak bilinen Satoshi Nakamoto hakkındaki bilinmezlik devam ediyor. Sadece ismi bilinen ve kendisi halen ortaya çıkmayan Nakamoto hakkındaki spekülasyonlar artarak devam ediyor. Estonyalı bir kripto para tutkunu German Neff, Nakamoto’yu bulmak için oldukça kararlı bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. #FindSatoshi etiketini başlatan Neff, kurduğu fon ile Nakamoto’yu bulmak için bağış topluyor. Şu ana dek bu fonda 100 bin dolardan fazla (7.1 milyon Ruble) para birikti.

Biriken para ise Japonya, ABD ve Avrupa’da bağımsız dedektif büroları için harcanacak. Bu kapsamlı harcama ve araştırma ile Nakamoto’nun bulunması hedefleniyor.

Neff, Nakamoto’nun Bitcoin’i neden geliştirdiğinin açığa çıkması gerektiğini söylüyor. Nakamoto’nun bulunmasıyla, bu teknolojinin işlemleri kolaylaştırmak için mi yoksa tüm para transferlerinin tek bir elden kontrol edilmesi için mi geliştirildiğinin açığa çıkmasını umduğunu belirtiyor. Neff ayrıca, Nakamoto’nun bulunmasıyla kripto para piyasasındaki dalgalanmanın da son bulacağını söylüyor.

Açılan bu fonda Nakamoto’yu bulabilmek için toplanması hedeflenen miktar ise 15 milyon Rus Ruble’si.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>