Bitcoin madencileri tutuklandı!

0

Bitcoin madencileri

Bitcoin madencileri, kaçak elektrik kullandıkları iddia edilerek tutuklandı. Bitocin madencileri için kaçak elektrik kullanma operasyonu, kapsamlı bir şekilde yürütüldü.

Bitcoin madencileri için tutuklama kararı

Çin’in Tianjin şehrinde, Bitcoin madencilerine yönelik kapsamlı bir operasyon yürütüldü. Yerel elektrik şebekesinden kaçak elektrik kullandığı tespit edilen madencilerin, elektrik sayacını devre dışı bıraktığı iddia edildi. Buradan çekilen elektrik ile kullanılan 600’den fazla madencilik cihazı cihazın da ele geçirildi. Yapılan bu operasyonda 6 madenci tutuklandı.

Bu olay, Çin’deki en büyük elektrik hırsızlığı olarak da kayda geçti.

Kripto para madenciliğinin yaygınlaşması ile dünya genelinde elektrik tüketiminde artış yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Avustralya’da eskiden kömürle çalışan ve bir santral, Bitcoin madencilerine ucuz güç sağlamak amacıyla yeniden açılmasına karar verilmişti. Bu santral ile üretilen elektrik, direkt madenciler tarafından kullanılarak, madenciler elektrik ihtiyacını daha ucuz bir şekilde karşılamsı planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>