Bitcoin madencilerinin kazançları düştü

0

Bitcoin madencilerinin kazançları

Bitcoin madencilerinin kazançları son 3 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki fiyat durgunluğu madencileri olumsuz etkiledi.

Bitcoin madencilerinin kazançları düşüyor

Kripto para borsasının lideri Bitcoin, madencileri için önemli bir gelir kapısı durumunda. Birçok ülkeden yüz binlerce madenci, bu alanda gelir sağlıyor.

Ancak son aylarda Bitcoin’de yaşanan fiyat durgunluğu ve işlem aktivitesi, madencileri olumsuz bir şekilde etkiledi. Blockchain analiz şirketi Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre 18 Ekim tarihinde yaklaşık 231 bin işlem gerçekleşti. Bu da 24 Mayıs’tan itibaren en düşük işlem seviyesinin görüldüğü anlamına geliyor.

Bu durum, madencilerin elde ettiği gelirlerde de doğrudan düşüşe neden oldu. Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir yüzde 3,49’a gerileyerek son 3 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu.

Blockchain analisti Will Woo, sıkıcı fiyat hareketinin ve düşük volatilitenin borsalardan borsalara yapılan işlemlerin sayısını azaltma eğiliminde olduğunu söylüyor. Bu da doğrudan Bitcoin madencilerinin gelirlerini olumsuz etkiliyor. Halen 11 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’in ne zaman hareketlilik kazanacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>