Bitcoin madenciliği ne kadarlık piyasa hacmine sahip?

0

Bitcoin madenciliği

Günümüzde kripto para madenciliği yeni bir gelir yöntemi oldu. Peki Bitcoin madenciliği ne kadarlık bir piyasa hacmine sahip?

İstatistiklerle Bitcoin madenciliği

Comprar Acciones tarafından yayınlanan yeni bir raporla, Bitcoin madenciliğine yönelik istatistikler yayınlandı. Bu raporda, Ekim ayına yönelik veriler paylaşıldı.

Comprar Acciones’in verilerine göre Ekim ayında Bitcoin madencileri, işlem ücretlerinden ve blok ödüllerinden 353 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelirin küresel ölçekte tüm madencilerin toplam geliri olduğu belirtildi.

Ayrıca raporda Bitcoin’in artan değeri nedeniyle madencilerin Kasım ayında daha fazla gelir elde edebileceği belirtildi. Madenciler Ekim ayında son üç yıla kıyasla en iyi aylardan birini geçirirken, Eylül ayına kıyasla yüzde 8’lik bir artış yaşandı. Glassnode’a tarafından paylaşılan verilere göre ise Bitcoin madencilerinin günlük karı 1.126 BTC civarında. Bu da yaklaşık olarak 21.7 milyon dolara karşılık geliyor. Bitcoin fiyatında yaşanan artış, madencilerin elini kuvvetlendiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>