Bitcoin madencilik şirketi büyük kayıp yaşadı!

0

Bitcoin madencilik şirketi

Dolandırıcılık iddiaları nedeniyle Bitcoin madencilik şirketi büyük bir kayıp yaşadı. Yayınlanan bir blog yazısı, şirketi çok zor durumda bıraktı.

Bitcoin madencilik şirketi: Northern Data

Bitcoin madenciliği yapan Avrupa merkezli Northern Data, sektörde sunduğu yenilikçi çözümlerle tanınıyor. Ancak Northern Data, yeni iddialar nedeniyle çok zor bir durumda kaldı.

Medium’da yayınlanan bir makalede, Northern Data’nın hisse senedi değeri adeta tepe taklak oldu. Makalede şirketin muhasebe kayıtlarını değiştirdiği ve kripto para sektöründeki bilinçsiz müşterilere ulaşarak yüzde 40’lık brüt kar oranıyla maksimum kazanç elde ettiği belirtildi.

Yayınlanan bu iddialar, şirketi oldukça zor bir durumda bıraktı. Bllomberg tarafından paylaşılan verilere göre Northern Data hisseleri 79 euro seviyelerinden, 47 euro seviyelerine geriledi. Böylelikle şirketin hisse değeri, birkaç günde yüzde 40’tan fazla düşüş gösterdi. Konuyla ilgili Northern Data tarafından yapılan açıklamada ise olabildiğince şeffaf bir politika izlendiği belirtildi.

Şirket, özellikle de HPC/AI yüksek performanslı hesaplama çözümleri ile ön plana çıkmaktaydı. Northern Data’nın bu iddialardan nasıl kurtulacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>