Bitcoin ödeme aracı olacak mı?

0

Bitcoin ödeme aracı

Kripto paralar günümüzün en trend konusu olsa da bu konuda tedirgin bir yaklaşım var. Peki Bitcoin ödeme aracı olarak kullanılabilecek mi?

Bitcoin ödeme aracı olma yolculuğu nasıl gidiyor?

Değer bakımından çok hareketli bir trend izleyen kripto paralar, günümüzde genellikle yatırım amacıyla kullanılıyor. Kısmen de olsa bazı işletmeler Bitcoin gibi para birimlerini ödeme aracı olarak kabul ediyor.

Ancak genel kullanıma baktığımızda bunun çok düşük bir yüzde olduğunu görüyoruz. E-ticarette önemli bir yere sahip olan Etsy isimli ABD merkezli şirketin CEO’su bu konuda önemli açıklamalar yaptı. Josh Silverman, Bitcoin’in çevrimiçinde yerinde ödeme yöntemi olarak kabul edilmeyeceğini söyledi. Silverman, Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye henüz hazır olmadığını söyledi.

Silverman’e göre bunun arkasındaki neden ise kripto paraya sahip olan kişi sayısının daha fazla artmasındaki gereklilik. Ancak bu konuda açık bir kapı da bırakan Silverman, asla ve asla demediğini, 2021’de bunun öncelik olmayacağını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>