Bitcoin piyasa değeri ile JPMorgan’ı solladı

0

Bitcoin piyasa değeri

Kripto para piyasasının önde gelen para birimi Bitcoin piyasa değeri ile JPMorgan’ı solladı. Bitcoin’in piyasa değeri bir günde 7 milyar dolar arttı.

Bitcoin piyasa değeri yükselişte

2019 yılını beklentilerin çok altında geçiren Bitcoin, 2020 yılında ise pandemi ile ciddi bir dalgalanma yaşamıştı. Hatta birçok yatırımcı, Bitcoin’deki değer kaybıyla hayal kırıklığına uğramıştı.

Ancak Bitcoin, son günlerde yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Hatta Bitcoin, 24 Kasım’da Aralık 2017’den bu yana ilk kez 19 bin dolar barajını geçerek yeni bir rekor kırmayı başardı. Bu dönemden itibaren Bitcoin, en yüksek piyasa değerine ulaşmış oldu. Toplam piyasa değeri 352 milyar dolar olan Bitcoin, sadece son 24 saatlik süreçte 7 milyar dolar değer kazandı.

Bitcoin’in bu piyasa değeri, JPMorgan gibi dünyanın en büyük yatırım bankası ve finans hizmet şirketinden bile daha fazla oldu. Marco Trends tarafından paylaşılan verilere göre 23 Kasımda JPMorgan, 349 milyar dolarlık piyasa değerine sahipti. Hatta geçtiğimiz aylarda 258 milyar dolar seviyelerinde kaldığı da göz önüne alındığında, Bitcoin’in piyasa değeri ile JPMorgan’ı bir hayli geride bıraktığını söyleyebiliriz.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ise Bitcoin’e yönelik eleştirileri ile biliniyor. Dimon, 2017 yılında Bitcoin’in bir dolandırıcılık aracı olduğunu söylüyordu. Ancak JPMorgan bu eleştirilere rağmen Ekim 2020’de Bitcoin’in bir yatırım aracı olarak görülebileceğini duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>