Bitcoin saldırıları rekor kırabilir!

0

Bitcoin saldırıları

Kaspersky tarafından yayınlanan rapora göre Bitcoin saldırıları rekor kırabilir. 2021 tarihli raporda, Bitcoin yatırımcılarına önerilerde bulundu.

Kaspersky raporu Bİtcoin saldırıları için uyarıyor

Bitcoin’inin değerinde yaşanan yükseliş ve bu alandaki yatırımcı sayısında yaşanan artış, siber saldırıları da artırdı. Kaspersky’e ait olan siber tehdit araştırma bölümü Securelist, Bitcoin saldırılarına yönelik bir rapor yayınladı.

Raporda, koronavirüs nedeniyle artan işsizlik, çeşitli ekonomik sıkıntılar ve bu alandaki ilinin artmasıyla siber saldırıların 2021 yılında daha fazla artacağı belirtildi. Ayrıca raporda, siber suçların 2021’de artacak olmasıyla Bitcoin yatırımcıları ve borsalar için daha fazla güvenlik önlemi alınmasının zorunlu hale geleceği vurgulandı.

Kaspersky bu dönemde yatırımcıların daha dikkatli olması gerektiğini ve kullanıcıların antivirüs programları konusunda hassas davranması gerektiği vurgulanıyor. daha fazla kişinin internette vakit geçirmesi, çeşitli sorunlar ve Bitcoin’in daha çok ilgi görmesi nedeniyle bu saldırıların artması sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>