Bitcoin seçim vaadi oldu!

0

Bitcoin seçim

Brezilya’da parti içi başkanlık seçimlerinde Bitcoin seçim vaadi oldu. Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılar, siyasette Bitcoin’in seçim vaadi olarak konuşulmasına neden oldu.

Bitcoin seçim kazandırabilecek mi?

Brezilya’da genel seçimler öncesinde Partido NOVO partisi, kendi içerisinde başkanlık seçimine gidiyor. Başkan adayı Joao Amoedo, ülkede yaşanan ekonomik sorunları çözebilecek politikalar uygulayacağını vadediyor. Amoedo’nun çözüm planlarında ise kripto paralar ilk sırada yer alıyor. Amoedo, başkan seçilmesi haline kirpto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmışının yasal hale getirebileceğini belirtti.

Eğer 2 kişi aralarındaki alışverişte Bİtcoin kullanmak istiyorsa, bu şekilde bir ödeme yapılmasında sakınca görmediğini söyledi. Bu ödeme yönteminin yasal hale gelmesi, Brezilya’da kripto para kullanımında önemli bir artış sağlayabilir. Ekonomik sallantılar nedeniyle ülkenin para biriminde yaşanan dalgalanmalar, halkın bu yönde adım atarak, ellerindeki birikimi korumasının yolunu açabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>