Bitcoin sınırları zorlamaya devam ediyor

0

Bitcoin rekor

Bitcoin kripto para piyasasının gücünü göstermeye devam ediyor. Sınırları zorlayan Bitcoin bu kez 41 bin dolar barajını aştı.

Bitcoin sınırları zorlayarak rekor kırdı

2020’nin Aralık ayının sonlarında yeni bir ralliye başlayan Bitcoin, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. 30 bin dolar barajını geçtikten sonra durgun hale gelmesi beklenen Bitcoin, hızlı yükselişini sürdürüyor.

7-8 Ocak tarihlerinde yüzde 10 oranında değer kazanan Bitcoin, 41 bin dolar seviyesini aşmış oldu. Böylelikle son 3 aylık dönemde Bitcoin’in değeri yüzde 30 oranında arttı. Şu anda 41 bin 220 dolar seviyelerinde devam eden Bitcoin’in, bu dirençleri kırmasıyla birlikte yükselişine yeniden devam edeceği öngörülüyor.

Oanda’da analist olarak görev yapan Edward Moya, pandemiyle birlikte enflasyonların artması ve teşvik paketlerinin yeterli kalmamasının Bitcoin’in değerinde sıçramaya neden olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in değerinde yaşanan bu yükseliş, piyasalara da doğrudan olumlu bir şekilde yansıdı. Kripto para piyasası ilk kez 1 trilyon dolar barajını aştı. Bununla birlikte ETH ve Tether gibi para birimleri de hızlı bir yükseliş içinde yer almaya başladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>