Bitcoin transfer ücreti 4 katına çıktı

0

Bitcoin transfer ücreti

Bitcoin transfer ücreti ile kullanıcılara avantaj sağlarken, sürpriz bir şekilde bu ücrette artış görülüyor. Son bir haftalık dönemde bu ücret 4 katına çıktı.

Bitcoin transfer ücreti artıyor

Kripto para piyasası ayrıcalıklı ve avantajlı kılan konulardan biri de transfer ücretlerinin çok düşük olması. Bu sayede kullanıcılar bankalara çok yüksek miktarda kesinti ödemek yerine, kripto paralarla işlem ücreti neredeyse olmadan transfer yapabiliyor.

Bitcoin de transfer ücretiyle kullanıcılara önemli bir avantaj sunuyordu. Ancak BitInfo Charts tarafından paylaşılan yeni veriler, transfer ücretindeki artışı gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz hafta 2.7 dolar seviyelerinde olan transfer ücreti, 19 Aralık itibariyle 11.91 dolar seviyelerine ulaştı. Bu da Bitcoin ile transfer ücretinde yüzde 400’lük bir artış olduğu anlamına geliyor.

Bu ücretler her ne kadar kabul edilebilir seviyede olsa da kullanıcılar tarafından pek hoşnut karşılanmıyor diyebiliriz. Çünkü kripto para piyasasını bankalardan ayıran önemli özelliklerin başında bağımsız olması ve transfer için neredeyse hiç ücret ödenmiyor olması geliyor diyebiliriz.

Bu ücretlerde artışın ana nedeni olarak ise madencilikte kullanılan ekipmanların, karmaşık problemleri çözmesi için gereken eforun artması gösteriyor. Bitcoin’in fiyatında yaşanan yükselişle birlikte Bitcoin transferi de bu hafta bir hayli yoğun geçti. Bu durum, transfer ücretlerine de doğrudan yansımış gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>