Bitcoin yatırımcıları bomba patlatma tehdidi mi yapıyor?

0

Kripto lisansı

İngilizce konuşan ülkelerde ilginç bir bomba ihbarı polisin dikkatini çekti. Bitcoin’in yasal borsalarda işlem görmesini isteyen ve bu istekleri karşılanmazsa, topluma açık yerlerde bombalar patlatacaklarını iddia eden bir grup, değişik ülkelerde polisi alarma geçirdi.

Bu tehditleri kim gönderiyor?

ABD, Kanada ve Yeni Zellanda’daki ihbarlar nedeniyle polis bazı okulları ve kamu binalarını arama yapmak için boşaltmak zorunda kaldı.

ABD’deki bir e-mail’de ise polisten 20 bin dolar fidye isteyen ve paranın Bitcoin şeklinde belirtilen adrese isteyen bombacı, paranın zamanında yatmaması halinde, seçtiği bir yerde bomba patlatacağı tehdidinde bulundu.

Polis ise bu tehditleri çok ciddiye alıyor ve Twitter’dan yaptığı duyurularda bu tehditlere karşı halkı dikkatli olmaya çağırırken, tehditleri yapan kişileri tanıyanları da bilgi vermeye davet ettiler.

Öyle görünüyor ki, ortalık karışacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>