BitDefender, Redsocks’u satın aldı

0

Bitdefender, davranış ve ağ analitiği şirketi RedSocks Security BV’yi (RedSocks) satın aldığını açıkladı. Devam eden satın alma stratejilerinin bir parçası olarak Bitdefender’in yaptığı bu yatırım, ağ güvenliği ve analitiği alanındaki pazarını genişleterek şirketin istikrarlı büyüme seyrine yönelik önemli bir adım anlamı taşıyor.

Kullanıcılar Daha Güçlü Korumaya Sahip Olacak

Hollanda merkezli RedSocks, şüpheli ağ davranışlarının otomatik tespitinde ve siber suçlarla mücadelede uzmanlaşmıştır. Makine öğrenmesi, yapay zeka ve siber tehdit istihbarat becerilerini bir araya getiren RedSocks, veri sızıntılarına karşı kullanıcılar için gerçek zamanlı tespit çözümleri ve müdahale servisleri sağlıyor. Böylece, var olan diğer ağ güvenliği araçlarının önlemeyi başaramadığı ileri düzey veri sızıntılarından korunma ihtiyacına hizmet ediyor.

“Artık hem Bitdefender hem de yeni RedSocks kullanıcılarımızın karmaşık saldırılara karşı daha güçlü korumaya sahip olmasını sağlayacağız.” diyen Bitdefender Kurucusu ve CEO’su Florin Talpes, “RedSocks, ağ güvenliği analitiği ve tehdit istihbaratı servisini uç nokta sorunlarını önleme, fark etme ve müdahale etme platformu GravityZone’ye taşımamız sayesinde kullanıcılar, daha geniş kapsamlı ve katmanlı bir güvenlik yaklaşımından ve tehdit ortamlarına karşı daha derin görünürlük özelliğinden faydalanacak.” ifadelerinde bulunuyor.

RedSocks kurucusu Pepijn Jannsen ise “2012’de RedSocks’u kurduğumuzda hedefimiz her şirkete hizmet edecek ve onlara uzun vadede değer katacak çözümler üretmekti. Artık Bitdefender ile birlikte bu hedefe ulaşacağız. Siber güvenlik sektöründe vizyon sahibi bir şirket olan Bitdefender’in bir parçası olarak kabul edilmekten gurur duyuyoruz.” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>