Bitexen’den İTÜ Robot Olimpiyatları’na destek

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Robot Olimpiyatları, Bitexen’in altın sponsorluğunda bu yıl 25-26 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. Etkinlik kapsamında, akademisyenlerin mentorluğunda öğrenciler ve robotik alanda çalışmalar yürüten endüstri temsilcileri projelerini sergileyecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Robot Olimpiyatları, Bitexen’in altın sponsorluğunda bu yıl 25-26 Nisan tarihlerinde düzenleniyor. Etkinlik kapsamında, akademisyenlerin mentorluğunda öğrenciler ve robotik alanda çalışmalar yürüten endüstri temsilcileri projelerini sergiliyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından bu yıl 15’incisi organize edilen İTÜ Robot Olimpiyatları, 25-26 Nisan tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Olimpiyatlarda, Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, Cumhuriyetin 100. Yılına özel açılan ‘Çizgi İzleyen: Cumhuriyet Yolu’ kategorisi’ni sahiplendi. Bitexen’in altın sponsorluğunda düzenlecek olan etkinlik kapsamında, robotik alanında çalışma yapan öğrenciler, akademisyenler ve endüstri temsilcileri bir araya geliyor. 

Üniversiteler düzeyindeki en kapsamlı robotik organizasyon

Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından binlerce lise ve üniversite öğrencisi İTÜRO’ya yarışmacı veya izleyici olarak katılıyor. Proje kayıtlarının internet üzerinden yapıldığı İTÜRO’da robotlar Drone, Trafik, İnşaat, Renk Seçen, Merdiven Çıkan, Mikro Sumo, Çizgi İzleyen Minikler, Çizgi Futbol, Senaryo(Lojistik) ve Serbest Kategori olmak üzere on farklı yarışmada yer alıyor.  Aynı zamanda organizasyon katılımcıları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde kurulan masalarda robotlarını sergileme fırsatı buluyor.  

İTÜ Robot Olimpiyatları kapsamında akademisyenler, sanayi katılımcıları ve deneyimli öğrenciler tarafından, robotik ve kontrol bilimi gibi alanlarda seminerler, söyleşiler, paneller ve sergiler düzenleniyor. Yarışmalarla eş zamanlı olarak düzenlenen bu etkinlikler, bu alanda çalışmalar yapmakta olan katılımcılara yol göstermekte ve katılımcıların bakış açılarını genişletiliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz