BitFlyer blockchain raporu yayınladı

0

BitFlyer blcockhain

Japonya’nın en büyükleri arasında yer alan BitFlyer blockchain raporu yayınladı. Rapora göre kullanıcıların yaş ortalaması 20 ila 30 aralığında.

BitFlyer blockchain raporu neler içeriyor?

Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan BitFlyer, blockchain sektörüne yönelik yeni bir rapor yayınladı. BitFlyer bu raporda, özellikle de kullanıcıların yaş ortalamasına odaklandı.

Rapora göre AB, Japonya ve ABD’de bulunan 20’li yaşlarında blockchain kullanıcılarının oranı 2018 verilerine kıyasla 2 katına çıkmış durumda. Bu kullanıcı profilinin toplam ağın yüzde 32’sini oluşturduğu belirtiliyor. Bundan önce blockchain kullanıcı yaşı ortalama 30-40 seviyelerindeyken, artık büyük bir çoğunluğu 20-30’lu yaşlardaki kullanıcılar oluşturuyor.

Kripto para kullanıcılarına detaylı bir şekilde baktığımızda ise kullanıcıların yüzde 60’ının Bitcoin’i tercih ettiği görülüyor. Bitcoin’i yüzde 12 ile Ethereum, yüzde 9 ile XRP takip ediyor. BitFlyer raporuna göre katılımcılar, sanılanın aksine uzun vadeli kazanç elde etmek için blockchain ve kripto paralara yöneliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>