Bitmain halka arz edilemedi!

0

Bitmain halka arz

Bitmain halka arz konusunda başvurularını geçtiğimiz Eylül ayında yapmıştı. Ancak başvurular zaman aşımına uğradı ve süreç olumsuz sonuçlandı.

Bitmain halka arz konusunda gecikti

Hong Kong merkezli madencilik devi Bitmain, 2018 Eylül ayında halka arz edilmek için başvuru yapmıştı. BU süreçte mali gelirlerini de açıklamak durumunda kalan Bitmain’in, 2018 yılı ilk yarı gelirinin 1 milyar dolardan fazla olması dikkat çekmişti. İl başvurunun üzerinden 6 ay geçmesine rağmen Bitmain, belgeler konusunda herhangi bir girişimde bulunmadı ve süreç askıya alındı.

]

Halka arz konusunda gecikme yaşayan Bitmain’in başvurusu iptal edildi. Madencilik devi Bitmain, eğer halka arz için tekrar başvuru yapmak isterse daha fazla finansal bilgisi sunması gerekecek.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş, Bitmain’i de mali açıdan olumsuz etkiledi. 2018 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre Bitmain, 500 milyon dolar zarar etti. Şirketin yaşadığı mali sorunlar da bu başvurudan vazgeçmesine neden olmuş olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>