Techinside Google News
Techinside Google News

Bitmain madencilik ekipmanı satışlarını askıya aldı

Çin’de kripto para madenciliği yasağının ardından Bitmain madencilik ekipmanı satışlarını askıya aldı. Bitmain, bu kararı önlem amaçlı aldı.
- Advertisement -

Çin’de kripto para madenciliği yasağının ardından Bitmain madencilik ekipmanı satışlarını askıya aldı. Bitmain, bu kararı önlem amaçlı aldı.

Bitmain madencilik ekipmanı satışını kısa süreli durdurdu

Çin’in en büyük kripto para madenciliği makineleri üreticisi Bitmain, Pekin’in bitcoin madenciliği yasağı sonrasında spot piyasada ürünlerinin satışını askıya aldığını açıkladı.

Bitmain ayrıca müşterileri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Rusya, Kazakistan ve Endonezya dahil olmak üzere denizaşırı ülkelerde “kaliteli” güç kaynakları arayışında olduğunu belirtti.

Çin Devlet Konseyi veya kabinesi, finansal riskleri savuşturmak amacıyla Mayıs ayı sonlarında bitcoin ticareti ve madenciliğini sonlandırma sözü vermişti. Pekin’in çağrısına yanıt olarak, Çin’in İç Moğolistan, Xinjiang, Yunnan ve Sichuan dahil olmak üzere ana kripto para madenciliği merkezleri, işi kökten çıkarmak için ayrıntılı önlemler yayınladı.

Yasağın ardından, birçok Çinli madenci makinelerini satışa koymayı, işi bırakmaya veya denizaşırı ülkelere makine göndermeye başladı. Endüstrinin sorunsuz geçişine yardımcı olmak için Bitmain, Antminer makinelerinin dünya çapında satışını askıya almaya karar verdi. Bitmain, kendisinin ve Çinli madencilerin ucuz elektrik aradığı denizaşırı pazarların Belarus, İsveç, Norveç, Angola ve Kongo’yu da içerdiğini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir