Biyoteknoloji firması dolandırıcılıkla suçlanıyor

0

biyoteknoloji firması dolandırıcılık

Theranos isimli biyoteknoloji firması dolandırıcılıkla anılmaya devam ediyor. Holmes, Theranos davasında ifade verdi.

Biyoteknoloji firması dolandırıcılık davası ile gündemde

Elizabeth Holmes, 19 yaşında Stanford’dan terk ederek kurduğu Theranos kan testi firmasıyla bağlantılı olarak karşılaştığı 11 suç dolandırıcılığına karşı kendini savunmak için ifade verdi.

Holmes’un duruşması sırasında konuşup konuşmayacağı belirsizdi. Hukuk uzmanları, onu savcılık tarafından çapraz sorguya açabilecek ve muhtemelen jüri nezdindeki güvenilirliğine zarar verebilecek riskli hareket göz önüne alındığında, bunun olası olmadığını vurgulamıştı.

Theranos yatırımcılarını ve hastalarını, şirketin tek bir damla kan üzerinde çok çeşitli testler yapmak için teknoloji geliştirdiğini yanlış bir şekilde iddia ederek suçsuz olduğunu iddia etti.

Holmes, Stanford’da Singapur’da mikroakışkanlar ve teşhis makineleri üzerinde çalıştığını söyledi ve “bunları birleştirip laboratuvarda gördüğüm bazı teknolojileri küçültebileceğimi düşündüm” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>