Biznet Siber Güvenlik Operasyon Merkezi için yeni isim!

0

Kurulduğu ilk günden bu yana siber güvenlik alanında çalışmalarını sürdüren ve bu alandaki gelişmeleri takip ederek, yeni ürün ve hizmetleri portföyüne dahil eden Biznet Bilişim, yeni bir girişime daha imza attı. Bununla birlikte, Biznet Siber Güvenlik Operasyon Merkezi için yeni bir isim getirildi.

Biznet Siber Güvenlik Operasyon Merkezi hakkında detaylar

Biznet, 2017 yılında Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni faaliyete geçirerek müşterilerine 7/24 esasına göre izleme hizmetleri sunmaya başladı. Bu olayla birlikte, Bilişim Siber Güvenlik Operasyon Merkezi yöneticisi olarak ise, Mayıs 2018 itibariyle Mehmet Karahan atandı. 2018 Mayıs ayına geldiğimizde ise, yüzde 100 hissesi olan Faruk Eczacıbaşı’nın sahibi olduğu FVD İleri Teknoloji Yatırımları A.Ş tarafından devralındıktan sonra, yeniden yapılanma sürecine girildi. Yapılanma sürecine giren Biznet’in Genel Müdürlüğüne de Haziran 2018 itibariyle Serdar Yokuş getirilmişti.

Mehmet Karahan, çalışma hayatına 1997 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda başladı. Hatta yaklaşık 16 yıl boyunca, çeşitli projelerde network tasarımı, kurulumu ve yönetimi sorumluluklarını üstlendi.

Siber Güvenlik Operasyon Merkezi

Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra TSK’dan ayrıldı. Bunun dışında, 2014 yılında Labris Networks’te Kıdemli Uzman olarak çalışmaya başladı. UTM, Log ve DDoS Mitigator cihazları alanında kıdemli olarak bir süre çalıştıktan sonra Siber Güvenlik Akademisi Yöneticiliği, Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi Yöneticiliği, Destek Hizmetleri Yöneticiliği ve CERT (Computer Emergency Response Team) Yöneticiliğini de kapsayan Global Servis Operasyonları Müdürlüğü görevinde bulundu.

Son olarak, yeni görevi ile ilgili bilgi veren Mehmet Karahan; 7/24 izleme hizmeti ile birlikte müşterilere katma değerli bir hizmet sunacaklarını, yeni nesil siber güvenlik operasyon merkezlerinin gereksinimlerini yakından takip ettiklerini ve bu yenilikleri hayata geçirerek hizmet kalitesini sürekli artıracaklarını dile getirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>