BKM kartlı ödemelerin güvenliği için neler yapıyor?

0

BKM 218 milyon kartın ödemesine aracılık ediyor. Peki, bu ödemelerin güvenliğini nasıl sağlıyor?

Biznet Bilişim; Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Foregenix işbirliğiyle, Cyberark, Checkpoint, Gemalto ve GroundLabs firmalarının sponsorluğunda düzenlenen, “kartlı ödeme sistemleri ve e-ticaret güvenliğinin” konuşulduğu “2. PCI DAY” etkinliğini gerçekleştirdi. 

BKM Genel Müdür Yardımcısı Onur Demirtaş ve Biznet Bilişim Genel Müdürü Serdar Yokuş’un açılış konuşmalarını yaptığı ve Türkiye’nin önde gelen e-ticaret siteleri Gittigidiyor, Hepsiburada, ve N11’den bilgi güvenliği uzmanlarının konuşmaları ile yer aldıkları etkinlikte; global siber güvenlik danışmanlık ve çözüm firması Foregenix’in Avrupa Bölge Yöneticisi David Jenkins ise, dünyadaki e-ticaret siber güvenliğinin son durumuna dair bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğin ardından BKM Genel Müdür Yardımcısı Onur Demirtaş ve BKM Güvenlik Çözümleri Direktörü Umut Önceler ile bir araya geldik ve BKM’nin kartlı ödemelerin güvenliğine ait çözümlerini dinledik. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>