BKM müşteri deneyimini Printec ile iyileştiriyor

1

Finans teknolojileri alanında en gelişmiş ülkelerden biri olarak gösterilen Türkiye’de, müşteri deneyimini en iyi düzeyde sağlayamayan bankalar geride kalmaya mahkum oluyor. Bankalararası Kart Merkezi de kendi sunduğu deneyimi geliştirmek için yeni yollar arıyor. Bunlardan biri, Orta ve Güneydoğu Avrupa’da 18 ülkede faaliyet gösteren Printec’in INETCO yazılım çözümleri oldu.

Printec, INETCO’yu Türkiye’deki ilk müşterisi olan BKM ile birlikte düzenlediği bir basın toplantısında tanıttı. TechInside Genel Koordinatörü Hakkı Alkan bu etkinlikte hem BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko hem de Printec Türkiye Müdürü Nazan Arıca ile görüştü:

Bulunduğu ülkelerde İşlem Otomasyon Çözümleri ve Sistem Sağlayıcı Entegratörü olarak en çok tercih edilen iş ortağı olan Printec ile Bankalararası Kart Merkezi (BKM), uygulamaya alınacak proje ve iş detaylarını aktarmak için 31 Mayıs Salı günü bir basın toplantısı düzenledi. Printec Ülke Müdürü Nazan Arıca ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko’nun katıldığı toplantıda Yeni Müşteri Deneyim Yönetimi ile birlikte BKM tarafından uygulamaya alınan ürün hakkında bilgi verildi.

Printec Ülke Müdürü Nazan Arıca; Türkiye’deki hedeflerinin, sundukları hizmet ve çözümler ile teknolojinin her alanında değer yaratarak, iş ortaklarını başarıya taşımak olduğunun altını çizerek Printec’in ülkemizdeki tüm iş ortaklarına ve ülke ekonomisine katma değerli hizmetleriyle büyük faydalar sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Printec Ülke Müdürü Nazan Arıca: “İlk müşterimiz BKM”

Dünyada teknoloji yönetimine bakış açısının değiştiğine değinen Printec Ülke Müdürü Nazan Arıca, artık müşteri deneyiminin ölçümlendiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Gerçekleşen her işlemin bir hikayesi vardır. İşlem dataları müşteri yaşam döngüsündeki her bir temas noktası ile bağlantı kuran anahtar niteliğindedir. Her bir işlem datası içeriğinde müşteri deneyiminin nasıl olduğu, network ve uygulamaların nasıl yanıtladığını ve her işlemin gelir içerisindeki iş hacminin ne olduğu bilgilerini barındırır. Bu çok kıymetli bilgiler bizlere yeni gelir modellerini tanımlamamızı, müşteri ilişkilerimizin derinleşmesini ve düşük maliyetli hizmet vermemizi sağlar. Bütün bu bilgilerin monitör ve analiz edilmesini sağlayan INETCO yazılım ürünümüz ile Türkiye’deki ilk müşterimiz BKM.”

IT yönetiminde pazarlamanın daha çok üzerinde durduğu konunun “doğru kanala doğru hizmet” olduğunu vurgulayan Arıca; “Sorun yaşanırken müşteri daha çağrı merkezini aramadan sorunun merkezde anında tespit edilip müşteriye çözümle gidilmesi önemli. Daha akıllı kararlar bizi yatırımlara götürür. Nasıl şubenin nereye kurulacağı kararı veriliyorsa ATM’nin nereye kurulacağı yönünde önemli verilerin de olması gerekiyor” dedi.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko ise konu ile ilgili konuşmasında Türkiye’de ilk ATM’nin 1987 yılında kullanılmaya başlandığını hatırlatarak Türkiye’de müşteri deneyimini artıracak INETCO’nun son jenerasyon teknoloji çözümü ile daha da güçleneceklerini ifade etti. BKM olarak işlemlerin gerçek zamanlı monitor edilerek analiz yapılmasının önemini bildiklerini, Printec’in en yeni teknoloji çözümü INETCO ürünlerini kullanarak IT operasyonlarındaki hizmet kalitelerini artırarak, operasyonel giderlerinin azalmasını ve kusursuz müşteri memnuniyeti sunmayı hedeflediklerini ifade etti.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>