Black Friday, Jeff Bezos’u 100 milyar dolara taşıdı

0

Türkiye’de “Efsane Cuma” ismiyle kullanımı kabul göre indirim ve alışveriş çılgınlığı günü Black Friday, dünyanın en zengin insanı ve en zengin ikinci insanı konumunda gidip gelen Jeff Bezos’un tahtını garanti altına almış gibi görünüyor.

100 milyar dolar

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un serveti, Black Friday ile artışa geçen Amazon hisseleri sayesinde 100 milyar dolar seviyesini aştı. Bu da onu, birincilik için rekabet halinde olduğu Bill Gates’in önüne geçirdi. Microsoft ve Amazon hisselerindeki yükseliş ve düşüşler ikilinin toplam servetinin hesaplamalarını değiştiriyor ve bir dönem Bezos, bir dönem de Gates dünyanın en zengin insanı tahtına oturup geri kalkıyordu. 

Ancak son Black Friday ile birlikte yükselişe geçen Amazon hisselerine karşı Microsoft hisseleri önemli bir atak yapıp ciddi bir yükseliş kazanamazsa, Bezos’u artık dünyanın en zengin insanı tahtından indirmek çok kolay olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>