Blackberry Android ile geri döndü

0

İkonik klavyeli telefonlarından vazgeçmek istemeyince dokunmatik ekran devrimini kaçırarak piyasadaki üstünlüğünü Apple ve Samsung’a kaptıran Blackberry, defalarca iflasın eşiğinden döndükten sonra şimdi son kurşununu Android sistemi için kullanıyor.

Dtek50 isimli yeni bir Android telefonu piyasaya çıkaran firma, eski klavyeli telefonları ile sunduğu gelişmiş güvenlik özelliklerini, yeni nesil tasarım ve Android işletim sistemiyle birleştirerek yeniden iş dünyasının gözdesi olmaya çalışacak.

Gelişmiş güvenlik önlemleri nedeniyle ABD Başkanı’nın da kullanmak “zorunda” olduğu Blackberry, daha önce sessiz sedasız çıkardığı ilk Android telefondan aldığı olumlu tepkilerden sonra bu kez daha iddialı bir modelle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Öte yandan yeni Dtek50, firmanın ilk klavyesiz Android telefonu. Kanadalı telefon üreticisi daha önceki Android modelinde yine fiziksel klavyeden vazgeçememiş ve telefona aşağı doğu kayarak açılan bir klavye eklemişti. Dolayısıyla Blackberry, ilk defa klavyesiz bir Android telefonu üreterek klavye inadından vazgeçtiği mesajını da veriyor. Bakalım, iş dünyası bu yeni Android telefonu benimseyecek mi?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>