BlackBerry Digital Workplace platformunu tanıttı

0

Digital Workplace platformu

BlackBerry, Digital Workplace isimli bulut platformuyla yeni bir adım attı. Digital Workplace platformu, çevrimiçi ve çevrimdışı çalışma imkanı sunuyor.

Digital Workplace platformu tanıtıldı

Klavyeli telefon trendinin olduğu dönemde BlackBerry, telefon sektöründe büyük bir yükseliş yaşamıştı. Ancak Android işletim sisteminin ve dokunmatik telefonların kullanımının artması ve BlackBerry’nin bu dönüşüme ayak uyduramamasıyla, BlackBerry farklı alanlara yönelmeye başladı.

2018 yılında stratejik bir ortaklık kuran BlackBerry, bilişim alanında faaliyet gösteren Awingu ile anlaşmıştı. Telefon sektöründe güvenlik odaklı ilerleyen BlackBerry, bunu faaliyet gösterdiği diğer alanlarda da sürdürüyor.

Bu amaçla geliştirme çalışmaları devam eden çevrimiçi ve çevrimdışı çalışma platformu, Digital Workplace tanıtıldı. Bulut sektörüne yönelik önemli bir girişim olan Digital Workplace, VPN veya VDI’a olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor.

Digital Workplace ile kullanıcılar, herhangi bir yerde ve herhangi bir bilgisayarla çalışabiliyorlar. Digital Workplace’in, Cylance’ın yapay zeka güvenlik yazılımını da içerdiği belirtiliyor.

Digital Workplace’in, özellikle kurumsal firmalar tarafından talep göreceği tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>