BlackBerry elektrikli motosiklet geliştiriyor

0

BlackBerry elektrikli motosiklet

Akıllı telefon sektöründe başarısız olan BlackBerry elektrikli motosiklet geliştiriyor. BlackBerry, bu motosiklet için Damon Motorcycles ile ortaklık kurdu.

BlackBerry elektrikli motosiklet için ortaklık kurdu

Klavyeli telefonlarla akıllı telefon sektöründe büyük bir başarı yakalayan BlackBerry, dokunmatik ve akıllı telefon sektöründe bu başarıyı sürdüremedi. BlackBerry bu nedenle, daha yenilikçi teknolojilere yönelerek piyasadaki varlığını sürdürmeye çalıştı.

Elektrikli motosiklet geliştirme çalışmalarına başlayan BlackBerry, bu proje için Damon Motorcycles ile ortaklık kurdu. CES 2020’de detaylarıyla tanıtılacak olan motosiklet, tasarımıyla yarış motosikletlerini anımsatıyor.

Motosiklette BlackBerry’nin QNX işletim sistemi bulunuyor. Bu işletim sistemiyle kamera, radar ve sensörlerden alınan veriler, motosiklette uyarı sistemine taşınıyor. Motosiklette gelişmiş bir yapıya sahip kaza önleme sistemi de yer alıyor.

Elektrikli motosikletin, bu yönüyle konforlu ve güvenli bir ulaşım imkanı sağladığı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>