BlackBerry IoT stratejisini açıkladı

0

BlackBerry IoT

BlackBerry IoT stratejisi ile dijital dönüşüm çağında söz sahibi olmayı planlıyor. BlackBerry IoT stratejisini otomotiv sektörü üzerine yoğunlaştırmayı hedefliyor.

BlackBerry IoT çalışmalarına başlayacak

Kanadalı telekomünikasyon firması ve telefon üreticisi olan BlackBerry, son dönemde akıllı telefon pazarında varlık gösteremedi. Hatta piyasadan tamamen silinip silinmeyeceği dahi tartışılan şirket, diğer teknoloji kollarında dijital dönüşüm sürecinde çalışmalarını yürütmeyi planlıyor. BlackBerry CEO’su John Chen, IoT stratejisini açıkladı.

Chen, BlackBerry’nin IoT stratejisinde özellikle otomotiv, sağlık hizmetleri, petrol ve gaz endüstrisinin bulunduğu belirtildi. Şirket, IoT stratejisi ile yeniden bir ivme kazanmayı planlıyor.

2013 yılının 2. çeyrek finansal raporunda BlackBerry Z10 ve Q10 satışlarında beklediği ivmeyi bulamadığını duyuran firma, ikinci çeyrekte 965 milyon dolarlık rekor bir zarar açıklamıştı. Bu süreç ile birlikte ile BlackBery için kötü gidişat başlamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>