BlackBerry patent satışı yapacak

0

BlackBerry patent

Bir zamanlar iş dünyasının gözde markası BlackBerry patent satışı yapma kararı aldı. Bu karar sonrasında şirketin hisseleri düştü.

BlackBerry patent satışı açıklaması yaptı

BlackBerry yaptığı açıklamada, öncelikle mobil cihazlar, mesajlaşma ve kablosuz ağlarla ilgili eski patentlerini 600 milyon dolar karşılığında şirketin patent varlıklarını almak için oluşturulan özel amaçlı bir araca satacağını söyledi.

BlackBerry, Catapult IP Innovations Inc adlı araçla yapılan işlemin müşterilerin ürün veya hizmetlerini kullanmasını etkilemeyeceğini söyledi. Bu hamle, BlackBerry’nin 2000’lerin başında yöneticiler, politikacılar ve hayran kitleleri tarafından bir zamanlar her yerde bulunan iş akıllı telefonları için eklenti hizmetini çekmesinden haftalar sonra geldi.

ABD’de listelenen BlackBerry hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde yüzde 3,6 düştü. Anlaşmanın sonunda şirket, 450 milyon dolar nakit ve 150 milyon dolar tutarında bir senet alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>