BlackBerry satılıyor iddiası bu kez gerçek olabilir

0

Dün Türkiye saati ile geceyarısı civarı Reuters kaynaklı bir haber teknoloji dünyasının gündeminde ön sıralarda yer aldı. Habere göre, Samsung, BlackBerry’yi satın almak için ciddi bir hazırlık yapmıştı.

Reuters’in kendi kaynaklarına dayandırarak açıkladığı iddialara göre bu ciddi hazırlığın tutarı 7,5 milyar dolar. Bu haberin duyulmasıyla birlikte BlackBerry hisselerinde yüzde 30’u bulan artış da yaşandı.

Samsung ve BlackBerry yakınlaşması aslında yeni değil. Daha önce kurumsal müşterilere yönelik olarak işbirliğine giden iki şirket; BlackBerry’nin bir sonraki işletim sistemi BlackBerry 12 ve Samsung’un kurumlara yönelik mobil uygulama platformu Knox‘un uyumlu olması noktasında anlaşmıştı.

Kurumsal mobil platformlardaki rekabet 2014 başından bu yana sürekli artışta. Geçen yıl IBM ve Apple arasındaki işbirliği, bu pazarın ne kadar zorlaşacağını göstermişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>