Techinside Google News
Techinside Google News

BlackBerry satılıyor iddiası bu kez gerçek olabilir

Daha önce hakkında pek çok kez "şu şirket satın alacak" iddiaları çıkan BlackBerry bu kez gerçekten satılabilir. İddialar hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı.
- Advertisement -

Dün Türkiye saati ile geceyarısı civarı Reuters kaynaklı bir haber teknoloji dünyasının gündeminde ön sıralarda yer aldı. Habere göre, Samsung, BlackBerry’yi satın almak için ciddi bir hazırlık yapmıştı.

Reuters’in kendi kaynaklarına dayandırarak açıkladığı iddialara göre bu ciddi hazırlığın tutarı 7,5 milyar dolar. Bu haberin duyulmasıyla birlikte BlackBerry hisselerinde yüzde 30’u bulan artış da yaşandı.

Samsung ve BlackBerry yakınlaşması aslında yeni değil. Daha önce kurumsal müşterilere yönelik olarak işbirliğine giden iki şirket; BlackBerry’nin bir sonraki işletim sistemi BlackBerry 12 ve Samsung’un kurumlara yönelik mobil uygulama platformu Knox‘un uyumlu olması noktasında anlaşmıştı.

Kurumsal mobil platformlardaki rekabet 2014 başından bu yana sürekli artışta. Geçen yıl IBM ve Apple arasındaki işbirliği, bu pazarın ne kadar zorlaşacağını göstermişti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir