Techinside Google News
Techinside Google News

BlackBerry şeytanın bacağını kırabilecek mi?

Akıllı telefon devi tüm dünyaya henüz ‘bitti’ demediğini duyurdu.
- Advertisement -

BlackBerry 2009 yılının modasını 2014 yılına taşıyan telefonu Classic’i tanıttı. Fiziksel QWERTY klavyelerden kurtulmuş dünyada bir QWERTY klavyeli telefon olmasıyla birlikte, Küba ambargosunun kalkma ihtimali bulunduğu günlerde ve BlackBerry’nin en büyük pazarlarından olan Rusya ve Orta Avrupa’daki büyük karmaşa arifesinde en son ve en güçlü cihazını çıkarması oldukça eğlenceli.

Ancak BlackBerry’nin şansı uzun zamandır yaver gitmiyordu. Passport modeliyle oldukça dalga geçilmişti – özellikle WSJ’den Joanna Stern bu konuda pek sertti – ve Playbook’tan sonraki cihazları pek varlık gösterememişlerdi. Kısacası BlackBerry ilerleme kat edemiyordu. Daha yalın olmaya devam ettikleri kesin ancak herhangi bir yöne doğru ilerlemiyorlardı.

İnanılmaz bir jeopolitik kargaşanın öncesinde yeni telefonlarını tanıttıklarından ötürü BlackBerry için dünyanın sonu gelecek değil elbette. Tatil dönemleri hızla yaklaşıyor ve 2015 finansal yılı bol bol Classic siparişine sebep olacak yollar sunabilir. BlackBerry aynı zamanda deniz aşırı ülkelerde de popüler bir marka olarak görülüyor. Hem BlackBerry hem de Apple biraz parası ve prestiji olanlar için üretilmiş lüks cihazlar olarak görülüyorlar. Aynı zamanda iş için BlackBerry’i ve ev için iPhone’u kullanan profesyonellerin sayısını da unutmamak gerek.

BlackBerry’nin sonunun geldiği düşünülüyordu ancak bu ve parlak yeni CEO’larının yardımıyla bu ölüm vadisinden kurtulabilirler.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir