BlackBerry siber güvenlik ile gelirlerini artırdı

BlackBerry siber güvenlik
BlackBerry siber güvenlik

BlackBerry siber güvenlik alanında olan talep artışıyla gelirlerini artırmayı başardı. BlackBerry üçüncü çeyrekte başarılı bir tablo çizdi.

BlackBerry siber güvenlik ile üçüncü çeyreği başarılı geçirdi

BlackBerry, siber güvenlik ve Nesnelerin İnterneti ürünlerine yönelik sürekli talep sayesinde üçüncü çeyrek gelir tahminlerini geçti.

Daha fazla işletme ve devlet kuruluşu, COVID-19 salgını sırasında uzaktan çalışmayı desteklemek için bulut tabanlı çözümlere geçerken, siber güvenlik yazılımına olan talep güçlü hale geldi. BlackBerry, üçüncü çeyrekte 128 milyon dolar siber güvenlik geliri açıkladı. Refinitiv verilerine göre, dördüncü çeyrekte 125 milyon dolar ile 135 milyon dolar arasında olacağını tahmini aralığında kaldı. Alt tahmin barajını geçmesi ise BlackBerry için önemli bir başarı oldu.

İcra Kurulu Başkanı John Chen bir konferans görüşmesinde, BlackBerry’nin otomotiv tedarik zinciri sorunlarının dördüncü çeyrekte esnek davranacağını belirtti. Chen; Volkswagen, BMW ve Ford Motor gibi otomobil üreticileri tarafından kullanılan QNX otomobil yazılımına olan talebi artırmaya yardımcı olmasını beklediğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz