BlackBerry telefon sektöründe tarih oluyor!

0

BlackBerry telefon

Lisans sözleşmesini yenilemeyen BlackBerry telefon sektöründen tamamen ayrılabilir. Bir dönemin lider üreticisi, artık bu sektörde tarih oluyor.

BlackBerry telefon sektöründen tamamen çekiliyor

Telefonların, sıradan tuşlu tasarımdan el bilgisayarlarına geçiş yaptığı dönemde BlackBerry sektörde lider durumdaydı. Ancak modern akıllı telefonların gelişimi, Android’in yükselişi BlackBerry’i olumsuz etkiledi.

John Chen’le birlikte ilk kez Andorid kullanmaya başlayan BlackBerry, yine de bu akıma uyum sağlayamadı. Donanım üretim maliyetlerinden kaçınmak için BlackBerry, TCL ile lisans anlaşması imzaladı.

31 Ağustos 2020 tarihinde bu lisans anlaşmasının süresi dolacak. Böylelikle BlackBerry markasının kullanım hakları da son bulacak. TCL’nin yeni bir cihaz üretmemesi de BlackBerry’nin bu sektörden vazgeçtiğini gösteriyor.

Ayrıca Alcatel ile başarılı bir yol haritası izleyen TCL, kendi markasıyla da sektöre giriş yapmış durumda. Yani tüm bunlar göz önüne alındığında BlackBerry ile TCL arasında yeni bir sözleşme olmayacağını ve BlackBerry’nin artık telefon sektöründe yer almayacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>