Blesh bir kez daha dünyada ön sıralarda

Google’ın önderlik ettiği Physical Web projesinin bir ürünü olan Eddystone formatı için duyurulan Eddystone-EID geliştirmesi ile birlikte daha güvenli beacon deneyiminin kapıları aralandı. Ephemeral Identifier olarak adlandırılan (Geçici Opak ID) geliştirmesi ile beacon’ların yaydığı sinyaller sürekli değişerek, başkaları tarafından kontrol edilemez hale geliyor. Bu sayede kullanıcıların gizliliği daha iyi korunuyor. Yeni format, akıllı ev ve mobil ödeme gibi güvenliğin ön planda olduğu uygulamalar için yeni bir döneme işaret ediyor.

Google’ın önderlik ettiği Physical Web projesinin bir ürünü olan Eddystone formatını dünyada destekleyen sayılı şirketlerden olan Blesh, yeni formata da tüm özellikleriyle, tam destek veren birkaç şirket arasında yer alıyor. Blesh CEO’su Devrim Sönmez, sundukları desteğin kapsamıyla ilgili şu yorumu yapıyor:

“Eddystone-EID güvenlik desteği ile Eddystone uygulamalarında hızlı bir artış göreceğiz. Özellikle mobil ticaret, bagaj takibi, anahtar bulmak veya mobil ödeme yapılabilen vending makinaları gibi noktalarda kullanım senaryolarını artık daha çok duyacağız. Hem akıllı ev uygulamaları hem de mobil ödeme konusunda yeni bir döneme gireceğimizi söyleyebiliriz. Blesh olarak Google ile tekrar işbirliği yaptığımız için gururluyuz. Physical Web projesinin ilk temsilcilerinden biri olarak Eddystone gelişmelerini çok yakından takip etmeye ve önümüzdeki dönemde kullanımını artıracak konularda çalışmaya devam edeceğiz”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz