Block Bitcoin madenciliğini kolaylaştıracak

0

Block Bitcoin madenciliği

Jack Dorsey’e ait olan Block Bitcoin madenciliğini kolaylaştırmayı hedefliyor. Bitcoin madenciliğinin açık ve merkezi olmayan olması isteniyor.

Block Bitcoin madenciliğini açık hale getirecek

Jack Dorsey’in ödeme şirketi Block (eski adıyla Square) açık bir Bitcoin madencilik sistemi kurmaya başlayacağını duyurdu.

Duyuru, Block’un donanım genel müdürü Thomas Templeton’dan bir dizi tweet’ten geldi. Templeton, şirketin herkesin kolayca bir madencilik teçhizatı satın alabilmesi için bunu yapmaya çalışacağını söyledi.

Templeton: “Madenciliği satın almadan kuruluma, bakımdan madenciliğe kadar her yönden daha dağıtık ve verimli hale getirmek istiyoruz. Biz ilgileniyoruz çünkü madencilik, yeni bitcoin yaratmanın çok ötesine geçiyor. Bunu, tamamen merkezi olmayan ve izinsiz bir gelecek için uzun vadeli bir ihtiyaç olarak görüyoruz” dedi.

Templeton, Block’un madencilik sürecini daha fazla insan için güvenilir ve erişilebilir hale getirmeye odaklanacağını açıkladı. Buna ek olarak, şirketin daha düşük güç tüketimi ve daha yüksek hash oranları gibi madencilerin istediği diğer faktörleri göz önünde bulundurarak doğru yürütme dengesine sahip performansa odaklanacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>